top of page

Психолог інформує "Знайте правду про ВІЛ-інфекцію та СНІД"

Що треба знати про ВІЛ-інфекцію та СНІД

​ВІЛ-інфекція – це хронічне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини і вражає імунну систему організму. На пізніх стадіях ВІЛ-інфекції розвивається СНІД – синдром набутого імунодефіциту.

За даними ВООЗ та ЮНЕЙДС, у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей. Щороку СНІД вбиває 1 мільйон людей у світі.

В Україні протягом 2018 року близько 13 тис. осіб інфікувались вірусом імунодефіциту людини, вперше діагностовано ВІЛ-інфекцію у майже 16 тис. осіб.

Понад 40% людей з ВІЛ не знають про свій статус. Не зменшується частка дітей з вродженою ВІЛ-інфекцією. Набуває все більшої епідемічної значимості високо стигматизована група чоловіків, які мають секс з чоловіками.

Особливо загрозливим є несвоєчасне звернення людей, які живуть з ВІЛ, за медичною допомогою. Пізно виявлений СНІД та поєднані форми ВІЛ/туберкульоз обумовлюють високий рівень смертності серед хворих.

Симптоми ВІЛ-інфекції

Симптоми різняться залежно від стадії інфекції. Протягом перших тижнів або й років після інфікування може не бути жодних симптомів. Пізніше спостерігається: втрата ваги, опухлі лімфовузли, кашель, діарея, лихоманка.

Як запобігти інфікуванню ВІЛ?

ВІЛ-інфекція передається через контакт з кров’ю та іншими біологічними рідинами. Понад 66% усіх випадків інфікування ВІЛ в Україні трапляється під час незахищених статевих стосунків. Щоб запобігти інфікуванню, використовуйте презервативи, утримуйтесь від сексуальних контактів з незнайомими партнерами, а маючи постійного партнера, зберігайте вірність! Користуйтеся лише одноразовими стерильними шприцами та голками, інструменти для пірсингу, манікюру, татуювань мають бути стерилізовані!

Виявити ВІЛ-інфекцію в організмі може лише спеціальний аналіз крові на ВІЛ. Лікарі рекомендують робити аналіз не лише тоді, коли була можливість зараження, а й через 3 і 6 місяців після цього.

Тестування на ВІЛ безкоштовне, очікування результату займає всього 15 хвилин. Щоб протестуватися, зверніться до сімейного лікаря або в найближчий Центр СНІДу чи до неурядових організацій. Свій ВІЛ-статус має знати кожен!

Лікування

Повністю вилікувати ВІЛ-інфекцію наразі неможливо. Проте сучасна антиретровірусна терапія уповільнює прогресування ВІЛ-інфекції. Регулярний безперервний прийом препаратів протягом тривалого часу знижує кількість вірусу в організмі людини з ВІЛ до невизначального рівня, що унеможливлює його передачу іншим людям. Руйнація імунної системи людини зупиняється і вона може жити повноцінним життям, створювати сім’ю, народжувати дітей. Одна умова – продовжувати і не переривати лікування.

В Україні лікування ВІЛ є безкоштовним!

Комментарии


Цікаве на сайті
Пошук по тегам
НОВИНИ
Архів
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page